ВІДБУВСЯ І НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «БІЗНЕС І УНІВЕРСИТЕТИ»

Київ, 27 листопада 2013 року — відбувся І Національний Форум «Бізнес і університети», який зібрав разом понад 200 представників університетів, бізнес-компаній, профільних органів влади, медіа, вітчизняних та міжнародних експертів. Організатор Форуму — Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Партнери Форуму – компанії СКМ, Microsoft Україна, OTP Bank, Миронівський хлібопродукт, Samsung Electronics Україна.

І Національний Форум «Бізнес і університети» був присвячений ключовим для України проблемам, а саме: налагодження ефективного партнерства між бізнесом та університетами; шляхи збалансування очікувань роботодавців та ВНЗ щодо підготовки фахівців; розвитку STEM-освіти задля інноваційного поступу України. Також розглядались питання: чи навчають університети підприємництву; як повернути випускників ВНЗ до малих міст; чи виживуть університети в епоху онлайн-освіти.

У рамках І Національного форуму «Бізнес і університети» вперше було представлено результати дослідження «Якісна вища освіта: роль партнерств» та інтерактивну карту партнерств бізнесу та університетів в Україні (за підтримки компанії Microsoft Україна). Марина Саприкіна, керівник експертної організації Центр «Розвиток КСВ», зазначила: «На вищу освіту в Україні витрачається 2% ВВП, що можна вважати достатнім за європейським рівнем. Тим не менше, проблеми якості освіти залишаються актуальними і тому потрібно налагодити діалог між двома світами – бізнесом та університетами – з метою покращення ситуації. І Національний Форум продемонстрував, що і компанії, і навчальні заклади готові виходити на стратегічний рівень партнерств. У подальшому ми плануємо зробити Форум щорічним, адже від такої співпраці виграють усі сторони: вищі навчальні заклади, бізнес, студенти та держава в цілому».

На захід були запрошені та виступили з доповідями міжнародні спікери: керуючий партнер з освітніх проектів EY, Стефані Фейхі (Stephanie Fahey), Австралія, директор Британської Ради в Україні, Мартін Даул (Martin Dowle), засновник Eliademy Сотіріс Макрігіанніс (Sotiris Makrygiannis), Фінляндія.

Компанії і навчальні заклади (СКМ, Укрзалізниця, FILM UA GROUP, Гірські машини, ПОРТІНВЕСТ, КПІ, КНУ імені Тараса Шевченка, Приазовський державний технічний університет, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту та інші) представили свої практики партнерства у напрямі підготовки фахівців, розвитку підприємницьких навичок, працевлаштування, впровадження онлайн-освіти. Окрема сесія, партнером якої виступила компанія Samsung Electronics Україна, була присвячена партнерству в інноваційній діяльності.

На секторальних сесіях форуму були розглянуті найважливіші аспекти партнерства між вищими навчальними закладами і бізнесом у банківському, аграрному та IT секторах. На сесії з аграрної освіти було обговорено проблеми недостатнього строку практики студентів та застарілих знань у викладачів. Учасники сесії з фінансової освіти дійшли висновку, що необхідно максимально ефективно поєднувати теоретичну базу із практичним досвідом, який можуть дати компанії. Не менш цікавою була сесія з ІТ-освіти, в рамках якої представники ІТ-бізнесу висловили розуміння того, що ВНЗ не встигають слідкувати за всіма оновленнями ІТ-сфери, тому компанії створюють ІТ-академії та корпоративні школи, в яких готові навчати і студентів.

За підсумками роботи форуму буде підготовлено та презентовано публікацію з рекомендаціями, які були вироблені у ході обговорення. Також, у структурі Центру «Розвиток КСВ» створюється Лабораторія «B2U», завданням якої є надання фахової інформації з тематики співпраці компаній з вищими навчальними закладами.

Данная информация была опубликована на сайте www.newbiz.com.uaГотовый бизнес, Инвестиции, Франчайзинг. Администрация www.newbiz.com.ua

Контакты (контактное лицо, телефоны, адреса):

Ольга Янковська, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ»: oy@csr-ukraine.org, (044) 280 11 47

Email: n.venger@newsfront.com.ua

Оцените статью
Готовый бизнес Инвестиции Франчайзинг