Другий Київський міжнародний економічний форум: курс на єдину стратегію реформ

У жовтні Форум збере у Києві провідних економістів, реформаторів, бізнесменів та представників влади, які визначать найбільш дієві інструменти економічного розвитку України

15 червня 2015 р.
Другий Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) відбудеться в столиці України 8 жовтня 2015 року. Захід має на меті утвердження єдиного політекономічного розуміння реформ, яке дозволить почати зміну структури економіки країни.
На першому KIEF, що пройшов 2 жовтня 2014 року, було окреслено контури структурних реформ, які дозволять нашій країні здійснити справжній економічний прорив. Другий Форум має вивести це бачення на новий рівень шляхом дискусії із залученням успішних реформаторів з інших країн, бізнес-лідерів та провідних економічних експертів.
«Необхідно згуртувати усіх реформаторів і добитися, щоб суть реформ усіма розумілася однаково. Тому потрібно продовжити почате на KIEF-2014 формування загального бачення шляхів модернізації економіки України і знайти максимальний рівень консенсусу в цьому баченні як в експертному середовищі, так і в політикумі. Це вкрай важливо, адже в умовах панування псевдоліберальних економічних теорій в Україні нез’ясованість того, в чому саме полягає суть реформ та які їх конкретні цілі, призводить до того, що або реформи робляться заради реформ, або молоді і амбітні керівники здійснюють зміни, які протирічать одна одній, а в цілому прогресу на рівні країни немає», — коментує Володимир Панченко, Програмний директор Київського міжнародного економічного форуму.
Ще одна мета Форуму — довести розроблені стратегії та плани до міжнародних ділових і політичних кіл. Уряд України, суспільство та бізнес повинні дати Заходу чітке уявлення про те, що потрібно фінансувати в Україні для справжнього зростання. «Використання грошей міжнародних донорів та кредиторів має бути у якості вудочки, а не риби. ЄС може використати нинішній потенціал країни, а сама Україна – скористатися шансом на найближчі 10 років, що полягає у перенесенні виробництва назад з Китаю до Європи», — зазначив Юрій Пивоваров, виконавчий директор Київського міжнародного економічного форуму.
На думку організаторів Форуму — асоціації «Інноваційний розвиток України» та дискусійного клубу «КОЛО» — Україні під силу вийти у світові лідери. Тому спрямованість заходу визначена слоганом «Україна: з третього світу в перший».
У Форумі візьмуть участь кілька десятків авторитетних іноземних та українських спікерів: відомі економісти та реформатори, представники великих міжнародних компаній, громадські діячі, члени Кабінету Міністрів та депутати Верховної Ради України тощо. Зокрема, участь у форумі вже підтвердили:
• Ерік Райнерт, впливовий норвезький економіст, автор бестселера «Як багаті країни стали багатими, та чому бідні залишаються бідними»
• Сергій Квіт, міністр освіти та науки України
• Морган Вільямс, Президент/CEO Американо-української бізнес-ради (USUBC)
• Джеймс К. Гэлбрейт, професор Школи зі зв’язків з громадськістю ім. Ліндона Джонсона Техаського університету в Остіні
• Ежи Квециньскі, віце-президент European Center for Enterprise
• Рон Янг, засновник Knowledge Associates Cambridge Ltd
• Манміт Сінгх, інвестор та ментор в Chinaccelerator
• Васіл Худак, Державний секретар Міністерства фінансів Словаччини
• Віктор Галасюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань промполітики та підприємництва
• Віктор Кривенко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

Структурно Форум складатиметься з дванадцяти панельних дискусій:
• Економічна доктрина та промислова політика
• Як зробити Hi-Tech локомотивом економіки?
• Сільське господарство: поворотний момент в історії
• Енергоефективність — інвестиції у незалежність
• Як досягнути багатства, виконуючи умови МВФ?
• «Точки зростання» — виграшна стратегія в умовах глобальної конкуренції
• Освіта-наука-бізнес. Як побудувати зв’язок?
• Міжнародна торгівля та стимулювання експорту
• Сільське господарство: добувна або переробна галузь
• Бізнес–влада–суспільство. Магічний трикутник успішного розвитку
• Джерела фінансування проектів розвитку
• Стратегія інноваційного розвитку України

Перший Київський міжнародний економічний форум відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більше 50 експертів, 120 представників міжнародних й українських ЗМІ та 550 учасників. На ньому було представлено загальне бачення шляхів модернізації економіки України, яке схвально сприйняли представники бізнесу. Експертне середовище виробило на базі ідей, висловлених на форумі, рекомендації щодо реформування економіки України.
Подальше публічне обговорення цих ідей та рекомендацій відбулось під час серії тематичних круглих столів під егідою KIEF: «Фінансування проектів розвитку. Перспективи та проблеми створення і функціонування Банку розвитку в Україні» (12 листопада 2014), «Як зробити хай-тек локомотивом української економіки» (08 грудня 2014), «100 днів після КIEF» (29 січня 2015), «Підвищення тарифів на газ: сувора неминучість чи маніпуляція?» (24 лютого 2015), «Промислова політика: архаїзм або останній шанс врятувати економіку?» (12 березня 2015). Таким чином, організатори KIEF досягли однієї зі своїх цілей — створили комунікаційний майданчик експертного рівня, присвячений структурним економічним реформам, що допомагає доносити ідеї Форуму до політичних лідерів країни, бізнес-кіл та громадянського суспільства.
Реєстрацію на другий Київський міжнародний економічний форум вже відкрито. Стежте за новинами на сайті Форуму та на офіційній сторінці у Facebook.

Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) — постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.
Перший КМЕФ відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більше 50 експертів, 120 представників міжнародних і національних ЗМІ та 550 учасників.
www.forumkyiv.org

Дискусійний клуб «КОЛО» — спільнота представників середнього бізнесу, державних управлінців, учених, експертів, діячів культури та журналістів, які реалізують спрямовані на соціально-економічний розвиток України ініціативи.
koloclub.org

Асоціація «Інноваційний розвиток України» об’єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері високих технологій, освіти й науки, інформаційних технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є створення умов для високотехнологічного бізнесу в Україні.
uaid.com.ua

Данная информация была опубликована на сайте www.newbiz.com.uaГотовый бизнес, Инвестиции, Франчайзинг. Администрация www.newbiz.com.ua

Контакты (контактное лицо, телефоны, адреса):

anna.pyatetska@o2pr.com.ua

Email: anna.pyatetska@o2pr.com.ua

Прочтите также